DUYURULAR

Müdürlüğümüze Planlanan 27. Dönem Pomem Öğrenci Adaylarının Dikkatine !
  05 Kasım 2021

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN 27. DÖNEM POMEM ADAYLARININ KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GETİRECEKLERİ EVRAKLAR

 

 

AŞAĞIDA BAHSİ GEÇEN EVRAKLARIN VERİLEN SIRALAMAYA GÖRE MAVİ RENKLİ ŞEFFAF KAPAKLI DOSYALARA TAKILARAK GETİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR. (TÜM EVRAKLARIN FOTOKOPİLERİ A4 KAĞIDINA OLACAKTIR.)

 

1-EK 1 DE SUNULAN NOTER ONAYLI YÜKLENME SENEDİ EK 2 DE Kİ TALİMATA GÖRE DOLDURULACAKTIR.  (YÜKLENME SENEDİNİ GETİRMEYEN ADAYLARIN KAYITLARI ALINMAYACAKTIR.) (A4 BOYUT)

 

2-LİSANS VEYA ÖNLİSANS MEZUNU İSE DİPLOMANIN ASLI VE 2 (İKİ) ADET FOTOKOPİSİ (DİPLOMASINI KAYBEDENLER İÇİN E- DEVLET ÜZERİNDEN ALINMIŞ ÖĞRENİM DURUM BELGESİ) YÜKSEKLİSANS YAPANLAR İÇİN BELGELERİNİN ASLINI VE 2 (İKİ) ADET FOTOKOPİSİNİ, YÜKSEKLİSANSI DEVAM ETMESİ NEDENİYLE DİPLOMASI YANINDA BULUNMAYAN ADAYLAR, DİPLOMALARININ ASLI YERİNE YÜKSEKLİSANS YAPTIKLARI ÜNİVERSİTE/ENSTİTÜ/YÜKSEKOKUL TARAFINDAN DİPLOMA 2 (İKİ) ADET ÖRNEĞİYLE BİRLİKTE YÜKSEKLİSANSA DEVAM ETTİKLERİNİ GÖSTERİR ÖĞRENCİ BELGELERİNİ GETİRECEKLERDİR. (A4 BOYUT)

 

3-LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, LİSEYİ 4 YIL OKUYANLAR (teknik lise, öğretmen lisesi) DİPLOMASINDA 4 YIL, 1+3 YIL, 3+1 YIL, HAZIRLIK+ 3 YIL İBARESİ OLANLAR VARSA DİPLOMA ASLINI VE 2 ADET FOTOKOPİSİNİ VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU OKULDAN ALINACAK İMZALI VE MÜHÜRLÜ AYRI BİR BELGE GETİRECEKLERDİR. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur) (A4 BOYUT)

 

3-NÜFUS CÜZDANI VE 2 (İKİ) ADET FOTOKOPİSİ (A4 BOYUT)

 

4- 8 (SEKİZ) ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF (6 ay içerisinde çekilmiş ve fotoğrafların arkasına Ad/SOYAD T.C. kimlik numarası yazılması gerekmektedir)

 

5- 1 (BİR) ADET YERLEŞİM YERİ BELGESİ (İKAMETGÂH BELGESİ) OLARAK VERİLEN VE 1 ADET VUKUATLI NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ (E-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.) (A4 BOYUT)

 

6- 2 (İKİ) ADET ADLİ SİCİL KAYIT BELGESİ (E-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.) (A4 BOYUT)

 

7- 2(İKİ) ADET KAN GRUBU KARTI (Nüfus cüzdanı veya ehliyette yazılı ise fotokopisi) (A4 BOYUT)

 

8-YAŞ DÜZELTMESİ YAPTIRAN ADAYLARIN İLGİLİ MAHKEME KARARINI GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. (A4 BOYUT)

 

9-EK 3 DE SUNULAN ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE MAVİ TÜKENMEZ KALEMLE DOLDURUP İMZALI BİR ŞEKİLDE GETİRECEKLERDİR.(okul no hanesi boş kalacaktır) (A4 BOYUT)

 

9-SON 2 (İKİ) YIL İÇERİSİNDE KULLANILAN İLAÇ LİSTESİ EKSİKSİZ OLARAK E-NABIZ ÜZERİNDEN ALINAN ÇIKTISI GETİRİLECEKTİR.( 1 YIL KABUL EDİLMEYECEKTİR) (SAĞLIK KURULU RAPORU ALDIRILIRKEN İSTENMEKTEDİR.) (A4 BOYUT)

 

10-KENDİSİ, EVLİ İSE EŞİNİN HAKKINDA SONUÇLANMIŞ VEYA DEVAM EDEN BİR DAVASI OLANLARIN MAHKEME EVRAKLARININ ONAYLI SURETİ, KESİNLEŞMİŞ İSE KESİNLEŞME ŞERHİNİN ONAYLI SURETİ (İLGİLİ MAHKEMEDEN TEMİN EDEREK GELECEKLERDİR.)

 

 

NOT: E-NABIZ SİSTEMİ AKTİF HALE GETİRİLECEK VEVERİLERİMİ SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM HEKİMLER GÖREBİLİR” OLACAK ŞEKİLDE KAYDEDİLECEKTİR.

 

NOT: DAHA ÖNCE AMELİYAT GEÇİRENLER İLE DÜZENLİ OLARAK TEDAVİ GEREKTİREN BİR HASTALIK NEDENİYLE SÜREKLİ İLAÇ KULLANANLAR (ÖZELLİKLE PSİKİYATRİ, KALP, EPİLEPSİ, TROİD, DİYABET V.B.) GEÇİRDİKLERİ AMELİYAT VE KULLANDIKLARI İLAÇLARA İLİŞKİN, İLGİLİ HASTANE VEYA DOKTORDAN RAPOR YADA EPİKRİZ RAPORUNUN ASLINI TEMİN EDEREK GETİRMESİ GEREKMEKTEDİR.

EVLİ OLANLARIN VE HUKUKEN EVLİLİKLERİ DEVAM EDEN ADAYLARIN EŞLERİYLE İLGİLİ GETİRECEĞİ BELGELER

     

      1-Evlilik cüzdanının aslı ve evlilik cüzdanının ilk dört sayfasının fotokopisi (1 suret)

      2-Eşine ait adli sicil kaydı (Son 15 gün içinde alınmış güncel-(E-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.)

      3-Eşinin kimlik fotokopisi (1 Adet)

      4-Eşe ait vukuatlı nüfus kayıt örneği (1 adet) (E-Devlet çıktısı kabul edilmektedir.)

 

 

 

ÖNEMLİ: TERCİHEN AŞI OLUNMASI VE AŞI KARTININ KAYIT ESNASINDA ÇIKTISININ İBRAZI AKSİ TAKDİRDE SON 48 SAAT İÇERİSİNDE YAPILMIŞ PCR TESTİ SONUCUNUN GETİRMESİ

ÖNEMLİ: TÜM ADAYLARIN HES KODLARINI YANLARINDA GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

ÖNEMLİ: COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE 14 KASIM 2021 TARİHİNDE KARANTİNADA OLAN ADAYLARIN RESMİ KURUM TARAFINDAN KARANTİNA BAŞLANGIÇ VE/VEYA SONA ERECEĞİ TARİHİ GÖSTERİR BELGENİN VEYA HERHANGİ BİR HASTALIĞI NEDENİYLE RAPORLU OLAN ADAYLARIN DİLEKÇE İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE AİT 0354 212 01 18 NUMARALI FAKSA BİLDİRİLMESİ, KARANTİNA SÜRESİ VEYA RAPOR BİTİMİNDE KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GELMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

ÖNEMLİ: MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ADAYLARIN GEÇİCİ KAYITLARI SADECE 14.11.2021 PAZAR GÜNÜ SAAT 17.00’YE KADAR YAPILACAKTIR.

BELİRTİLEN TARİH VE SAATE KADAR KAYITLARINI YAPTIRMAYAN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEK OLUP YERLERİNE YEDEK ADAY PLANLAMASI YAPILACAKTIR.

 

ADAYLARIN EĞİTİM İÇİN YANINDA GETİRECEĞİ MALZEMELER

1- Kamera ve internet özelliği olmayan tuşlu telefon

2- Adayların yanlarında yeteri kadar kış mevsimi şartlarına uygun sivil kıyafet getirmeleri uygun olacaktır.(Takım elbise getirmeleri gerekli değildir)

3- Koyu renk pantolon ( İsteğe bağlı kumaş, kanvas veya kargo) Koyu renk uzun kollu sweat (İsteğe bağlı koyu renk gömlek ve tişört ) koyu renk mont.

4- Spor ayakkabısı ve eşofman takımı

5- Terlik

6- Pijama takımı, iç çamaşırı, koyu renk çorap

7- El ve banyo havlusu

8- Kişisel bakım malzemesi (şampuan, tırnak makası vb.)

9- Başörtü takacak bayan adaylar koyu lacivert düz ve desensiz başörtüsü getirmeleri.

10- Dezenfektan ve maske

 

 

KULLANIMI YASAK OLAN, GETİRİLMEYECEK VE EMANET ALINMAYACAK MALZEMELER

 

1- Ses ve Görüntü Kayıt Özelliği Olan AKILLI CEP TELEFONU, Powerbank, Bilgisayar, Tablet,  Fotoğraf Makinası, Kamera ve benzeri Elektronik Cihazlar,

2- Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi,

3- Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi,

4- Dr. raporu ve reçetesi bulunmayan bitkisel veya tıbbi ilaçlar ve her türlü tıbbi malzeme,

5- Her türlü kesici ve delici aletler (açık jilet vb. getirilmeyecek),

6- Adayların alyans hariç her türlü takı ve aksesuarları getirmeleri ve takmaları yasaktır.

7- Her türlü siyasi ve ideolojik kitap, dergi vs. ve malzemelerini yanlarında getirmeleri yasaktır.

8-Müdürlüğümüz otoparkında tadilat çalışması nedeniyle adayların araçları kurum içerisine alınmayacaktır.

 

 

EKLER:

EK 1 : TAAHÜT SENEDİ

EK 2 : TAAHHÜT SENEDİ VE KEFALET SÖZLEŞMESİ DOLDURMA TALİMATI

EK 3 : ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU

 

DİKKAT: Yukarıda belirtilen belgelerin listesi güncellenebilir. Bu yüzden internet sitemizin sık sık ziyaret edilmesi gerekmektedir.

                                                      

 

YOZGAT POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haber Paylaş